»

Οκτ 17

Με το δεξί…

dsc_02522

Με το δεξί ξεκίνησε το αντρικό τμήμα της ομάδας μας τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑΒΔΕ παίρνοντας εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα απ την τυπικά γηπεδούχο ομάδα του Θρύλου Ιωαννίνων με σκορ 48-71.Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο τελειώνοντας  προηγούμενη με 12-40.Στο τρίτο δεκάλεπτο ο τυπικά γηπεδούχος Θρύλος προσπάθησε να αντιδράσει μειώνοντας το σκορ αλλά ο Σπάρτακος δεν άφησε περιθώρια για κάτι περισσότερο στους γηπεδούχους τελειώνοντας το παιχνίδι με συνεχόμενα καλάθια.Πρωταγωνιστές για την ομάδα μας ήταν οι Λαμπρόπουλος,Φυραρίδης και Τάσσος όπως επίσης και η εξαιρετική ομαδική άμυνα.Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 22/10 στις 17:00 στο κλειστό της λιμνοπούλας με τον Α.Σ. ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ