«

Οκτ 08

Αγωνιστική δραστηριότητα για μίνι 2005 και παιδικό !

18301473_10213296262540331_1499911330943048202_nΤο Σάββατο 7/10 είχαμε διπλή εκπροσώπηση για τα πρωταθλήματα των Μίνι 2005 και Παιδικό του συλλόγου μας!

Τα μικρά μας αντιμετώπισαν την ομάδα του ΑΓΣΙ όπου φυσιολογικά ήρθε βαριά ήττα από την πιο έμπειρη και ηλικιακά μεγαλύτερη ομάδα του ΑΓΣΙ. Οι μικροί μας αγχώθηκαν περισσότερο από όσο έπρεπε με αποτέλεσμα να κάνουν πολλά λάθη και η βαριά ήττα να είναι αναπόφευκτη!

Σε αντίθεση με τα μίνι,το Παιδικό μας δυσκολεύτηκε μόνο ένα δεκάλεπτο(2ο) με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννενα.Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα μας να παίρνει γρήγορα μια μεγάλη διαφορά στο 1ο δεκάλεπτο.Κάπου εκεί οι παίχτες του coach Καΐκα χαλάρωσαν ανεπίτρεπτα και έτσι η αντίπαλη ομάδα χάρις μια πολύ κλειστή ζώνη και κάποια μεγαλα σουτ των αντιπάλων έκλεισε το ημίχρονο με 38-48 υπέρ της ομάδας μας. Στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου και οδηγίες απ τον coach για την αντιμετώπιση αυτής της ζώνης τα παιδιά ανέβασαν και πάλι τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα.Ετσι δόθηκε η ευκαιρία να παίξουν όλα τα παιδιά και να κλείσει ο αγώνας με τελικό σκόρ 50-90!